www.panserraikos.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Πεμ Αυγ 19, 2010 8:52 am

Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΑΧΤΗ Η ΦΛΟΓΑ ΜΕ ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΕΘΝΟΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ


ο ισοπεδωτικος τυφωνας της νεας ταξης πραγματων αγγιξε πλεον τις παρυφες της πατρδας μας
απλα να κατανοησουμε οτι η αντισταση ξεκιναει πρωτα απο μεσα μας,εχοντας υπολοιπα κοινωνικης συνειδησης
η πικρη αληθεια ειναι οτι η αδιαφορια ειναι η κυριαρχη ιδιοτητα της ελληνικης κοινωνιας παντρεμενη με τον ατομισμο,μειγμα μολοτοφ αδιαφορια-ατομισμος
ο εχθρος εχει κυριαρχησει στην χωρα μας ανευ μαχης,αποδειχθηκαμε ανισχυροι εναντι της παγκοσμιας λαιλαπας της κοινωνικης πολιτικας και πολιτισμικης εξομειωσης που λεγεται αλλιως παγκοσμοιοποιηση
η παγκοσμια ελιτ της νεας ταξης πραγματων εχει πετυχει τους στοχους της και στην χωρα του θεμιστοκλη του αριστοτελη του αλεξανδρου και προχωρανε οι συγχρονες φεουδαρχες στο επομενο θεαματικο σχεδιο,,,,,
καλλικρατισμος......μηπως ελλοχευει ο κινδυνος της ομοσπονδοποιησης της πατριδας μου ,στην φιανομενικη προθεση να λυθουν τα προβληματα της περιφερειας;;;;;

costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty Απ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Παρ Αυγ 20, 2010 1:36 pm

Συνεχιζουμε καθοτι εγκαιρως πρεπει να διορθωσουμε τις στρεβλωσεις του μυαλου....
χωριζοντας την πατριδα μου διοικητικα σε 13 αυτοδιοικουμενα τμηματα αυξανεται η ισχυς των εκλογικων ποσοστων των διαφορων μειονοτητων και για να γινω αντιληπτος π.χ. στην θρΑΚΗ εχουμε εναν χ αριθμο αυτοαποκαλουμενων τουρκων αυτη η ποσοτητα μεταφραζεται σε ενα μικρο ποσοστο επι του συνολικου ελληνικου πληθυσμου με το υπαρχον συστημα,απομονωνοντας ομως διοικητικα την θρακη το ποσοστο γιγαντωνεται αντιστοιχες ατυπες μειονοτητες εχουν δημιουργηθει κατα τα τελευταια χρονια τοσο στην μακεδονια οσο και στην ηπειρο με τις μετακινησεις και ελληνοποιησεις αλβανων που και ντεμεκ εχουν ενσωματωθει στην ελλαδιτσα μας λες και ειναι απο την νοτια αφρικη και εχουν κοψει δεσμους με την πραγματικη τους πατριδα
ετσι οδηγουμαστε σε διασπαρτες μεινοτητες αλλοεθνων σε ολη την ελλαδα που σε συνδυασμο με το σχεδιο καλλικρατης θα μπορουν να εκλεξουν τον επαυξημενων αρμοδιοτητων νεου τυπου περιφερειαρχη
Και εδω ερχεται το μωρο μυαλο μου και ερωτα,μπορει ποτε μια ελληνοποιημενη αλβανικη μειονοτικη κοινωνια να μην μπορει να εκλεξει αλβανο περιδφερειαρχη;;; μπορει ποτε μια ελληνοτουρκοποιημενη μουσουλμανικη μεινοτικη κοινωνια να μην μπορει να εκλεξει δικο της περιφερειαρχη στην θρακη;;;και αντε να δεχθω οτι το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σημασια,σημασια και μαλιστα μεγαλη θα εχει η καταγραφη του ποσοστου των επιθυμουντων την ανεξαρτοποιηση οι οποιοι τεχνηεντως θα αυξανονται διαρκως,ελεου της κυβερνησης κολωνακιου που εχουμε,και θα προβαλλουν την καταπιεση τους απο την ελληνικη πολιτεια!!!!!!!!ενος μαλιστα ποσοστου που οπως προανεφερα ενω πανελλαδικα θα φαινεται μικρο,καλλικρατικα θα ειναι πανισχυρο
και να καποιοι θερμοκεφαλοι που καταπιεσμενοι απο την αδικια του αθηνοκεντρισμου θα πιστεψουν στην αναγκη αυτονομησης της περιοχης τους και θα φωναζουν για αδικιες σε ολο το φασμα της κοινωνικης ζωης αλλα κυριως στον αθλητισμο οπου καλλιεργειται χρονια τωρα η συμπεριφορα οχλου,ετσι μια αδικη σφυρικτρα στο παιγνιδι μας με τον οσφπδεν ειναι απλα αδικη αλλα και αντεθνικη αφου ενισχυει το συναισθημα της καταπιεσης και να οι καλοθελητες που διασπειρουν τον διχασμο
συν-ελληνες ξυπνηστε μην σας παραμυθιαζουν οτι η ομοσπονδοιποιηση ειναι ενα ωραιο ονειρο αναπτυξης,στην ουσια αποτελει τον δουρειο ιππο διαμελισμου της πατριδας μας λαμβανοντας δε υποψιν και μια σειρα απο αλλα γεγονοτα που νομοτελειακα ενισχυουν τα αποσχιστικα ρευματα

costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty Απ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Τρι Αυγ 24, 2010 7:33 pm

παιδια μου συγνωμη για την κληρονομια που σας αφηνω
ναι εμεις οι του πολυτεχνειου η ''γενεια'' της απατης και της αυριανης κακοδαιμονιας σας
το ψωμι παιδεια ελευθερια μετατραπηκαν σε
ακρατη ιδιοτελεια
κομματικο φανατισμο
αρνηση αποδοχης πραγματικοτητας
ανορθολογισμο
επιδιωξη της ησσονος προσπαθειας περιφρονηση των νομων
ελειψη δημοκρατικης παιδειας
ελειψη κουλτουρας διαλογου
καταναλωτισμο
και αλλα τοσα οσα αποτελουν την πατριδα που εσεις κληρονομειται
εγω αποοτι ξερετε εχω συμβιβαστει με το συστημα ,ακολουθησα την πεπατημενη
κοινως ειμαι αλλη μια παρεισακτη κουραδα

costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty Απ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Δευ Αυγ 30, 2010 2:10 pm

λυπαμαι ολους οσους ανηκουν στην κατηγορια που ειναι ΄΄υποχρεωμενοι''να λενε
δυσαρεστες αληθειες,ανθρωποι που στην πλειονοτητα τους αποπεμπονται γιατι, εμεις σαν λαος
αρεσκομεθα και στηριζουμε αυτους που μας χαιδευουν τα αυτια,που ικανοποιουν
τις ψευδαισθησεις μας,που κολακευουν το εγω μας,γιατι ο λαος μας δεν θελει να ξερει εχει κακη κριση
και βρωμικη συνειδηση,δινει αξια στα αναξια και ταπεινωνει τα αξια
αντιδρα στην διαπλοκη μονο εαν δεν εχει προσωπικο οφελος
καταδικαζει το ρουσφετι οχι ενεκα της αναγκης του να υπηρετησει την αξιοκρατια
αλλα γιατι δεν ικανοποιηθηκε ρουσφετικα...οταν αυτος γουσταριζε

costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty Απ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Σαβ Σεπ 04, 2010 8:40 am

Ελλαδα ελληνας ταυτοσημο της θαλασσας,ναι η μεγαλη αγαπη και δυναμη του ελληνα
ειναι η θαλαττα
η ποιηση της θαλασσας τρεχει στις φλεβες μας
απο την θαλασσα αντλουμε εμπνευση και αξιοπρεπεια
τ\στην θαλασσα ειμαστε αξιοι
στην θαλασσα ειμαστε ανικητοι
αν χασουμε την εμπιστοσυνη μας στην θαλασσα χανουμε την πιστη στον ευατο μας
και εμφανιζουμε στον κοσμο ενα αλλο προσωπο,προσωπο υττοπαθειας και παρακμης
χιλιαδες κουσουρια του λαου μας συχωρεθηκαν εξαγνισθηκανεξορκισθηκαν χαρη στον ελληνα ναυτικο τις θυσιες και τα παθη του
ειναι πικρη τρυφερη αγια και μεγαλη πολυ μεγαλη η σχεση του ελληνα με την θαλασσα
την θαλασσα την φαρμακερη την λεβεντοπνιχτρα την απιστη την ακαρδη αλλα ειναι
η ΜΑΝΑ μας....

καλο χειμωνα παληκαρια
θα μου λειψουν οι ειδησεις του σταρ με συνδεσεις απο τα μπιτς μπαρ της μυκονου σκιαθου παρου και των λοιπων,ναι ειμαι οφθαλμολαγνος να φανταστειτε οτι δεν γνωριζω καμμια απο ολες τις ''επωνυμες΄'' γιατι μονο στα μπουτια και στον κολο τους εστιαζω το βλεμμα μου....τυχαιο;;δεν νομιζω!!!!!!!1

costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!! Empty Απ: ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ.........ΣΥΝ-ΕΛΛΗΝΕΣ!!!!

Δημοσίευση  costas2004 Τετ Μαρ 09, 2011 8:55 pm

περασε ο χειμωνας να και ο μαρτης γδαρτης και παλουκοκαυτης.....
θα μιλησω κουφια ξανα,αφου κατα δηλωση σας δεν εχω και αλλον τροπο και θα σας αραδιασω
σκορπιες σκεψεις με ανακατες λεξεις
στο διλλημα τυπος ή ουσια τι απαντατε:::;
στο διλλημα ανθρωπια ή νομιμοτητα;;;;
θα θελατε ενα κρατος με αριστη πιστοληπτικη ικανοτητα ή ενα κρατος
στο οποιο οι πολιτες του θα απωλεσουν την ψυχουλα τους;;;;
ονειρα ,ισως μέτρα ρεαλισμου των στοχευσεων μας
οτι πολυτιμο και αληθινο στη ζωη μας το υπονομευει αδιστακτα η καπηλεια
υστερα απο την εικοσαετη πασοκικη λαιλαπα και την σπαραχτικη ανικανοτητα της νο-δουλα-σας
στην ελλαδα χρειαζομαστε στην κυριολεξια ενα απελευθερωτικο λαικοστρατιωτικο κινημα
ονειρευομαι ,αλλωστε πως αλλιως μπορω να επιζησω,εναν χαρισματουχο στρατιωτικο που να παλεψει πεισμωμενα για να ξαναδωσει στους νεοελληνες αισθηση καταγωγης και συνεχειας,δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο,παλαιοτερα μεσα στην φτωχεια μας και στην αγραμματοσυνη μας παραγαμε πολιτισμο ηθος αρχονταλικι,σημερα παραγουμε καραγκιοζλικι στα τηλεοπτικα παραθυρα και σπιθαμιαια αναστηματα ευτελισμενων επαγγελματιων της εξουσιας,που εισαι ρε Γιωργαρε...........
ερχεσαι απο το πουθενα,συνεχιζεις το τιποτα,ολα στην ζωη σου ευκαιριακα,τυχη,λοβιτουρα,αρπαχτη
διερωταμαι για τα κοινως αυτονοητα
η αγνοια βεβαιωνεται πληθωρικη στον δημοσιο λογο και τροπο
αυτοκτονει ποδοσφαιρικα,αθελα του, ο προεδρος μου...ολα κτισμενα σε κινουμενη αμμο σε μεταβαλλομενες στιβαδες,με τον καιροσκοπισμο για θεμελιο,η ομαδα μας διαλυεται με σπασμους υστερικου πρωτογονισμου,αλλα δεν φοβαμαι εχω θεοδωριδη με νηφαλιο ρεαλισμο που επιβεβαιωνει οτι μετα απο την εσχατη κατρακυλα διδεχεται η ανακαμψη
ανευρη διαχειριστικη τακτικη
σε εμενα το φυγε θεοδωριδη ξυπνα,λοιδορες ετικετες,σκοπιμες παραποιησεις αποψεων,σπιλοτικους υπαινιγμους,ανασφαλεις συσπειρωσεις,επιδεξιους ΄''συνδικαλισμους'' των ασημαντοτητων,χειραγωγηση υποταχτικων,μεθοδικη εξοντωση της απειλητικης ποιοτητας
τωρα για ολα οσα γιοβανακια δεν κατανοουν τον κοφτερο χιουμοριστικο μου λογο ,θα δωσω εξηγησεις στην πρωτη μας επαφη απο το νεο μου ποστο
τελικα ''γνωρισα'' τονγκειτ5 αυτον με το μουτρο μισο-μισο,αν αληθευει φυσικα ειναι τιμη του συγκεκριμενου σαιτ που φιλοξενει ανθρωπους τετοιου επιπεδου,σοβαρολογω,αλλα και προσωπικη μου απογοητευση απο το τι θα μπορουσε να προσφερει........




costas2004
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ
ΣΑΨΑΛΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 187
Registration date : 22/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης