www.panserraikos.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008

Πήγαινε κάτω

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008 Empty 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008

Δημοσίευση  dimitris Πεμ Νοε 20, 2008 5:26 pm

Πριν λίγο πληροφορήθηκα πως γνωστοί «παπατζήδες» εκτόξευσαν απειλές εναντίον μου και ίσως κάποιων συνεργατών της σελίδας για Νομικές συνέπειες που θα υποστώ από αυτούς. Προς Θεού απαξιώ να απαντήσω σε αυτούς. Μιλάω στους συνforumιτες του εδώ forum.
Από τη στιγμή που έχω «ξεκόψει» από αυτούς και ακολούθησα το δικό μου ανεξάρτητο δρόμο, έχω δεχτεί από αυτούς, αποδεδειγμένα με στοιχειά και ντοκουμέντα, απειλές κατά της ακεραιότητας μου αλλά και της οικογένειας μου. Μπορεί να μην κινήθηκα Νομικά, αλλά προτίμησα να κρατήσω τα στοιχεία και μάλιστα να κοινοποιήσω και κάποια από αυτά. Βέβαια τα πάντα υπάρχουν στα χέρια μου και επιφυλάσσομαι και στο μέλλον για κάθε Νόμιμη χρησιμοποίηση τους, προς απόδειξη των λεγομένων μου.
Κατά καιρούς έφτασαν στα αυτιά μου απειλές για Νομικές κινήσεις από αυτούς, εναντίον μου. Δυστυχώς όσο και να περίμενα, δεν έγινε τίποτα. Κάθε μέρα που περνούσε ήλπιζα και περισσότερο αλλά και πάλι, μετά τόσους μήνες, τίποτα δεν έχει γίνει. Πραγματικά λυπάμαι γιατί δεν μου δόθηκε ακόμα η ευκαιρία να δώσω και μια επίσημη «μάχη». Εξακολουθώ να ελπίζω….
Τελευταία με πληροφόρησαν, πως σήμερα, για μια ακόμα φορά, με απειλούν με μηνύσεις κτλ. Θέλησα λοιπόν να κοινωνήσω αυτό το γεγονός και να τονίσω την σημερινή ημερομηνία. Σήμερα λοιπόν έχουμε 20/11/2008 και για ακόμα μια φορά δέχτηκα απειλή. Θέλω να σημειώσετε την ημερομηνία και ανά τακτά διαστήματα θα σας ενημερώνω για το τι έγινε αλλά κυρίως για το τι δεν έγινε!!! Θέλω να δείτε πόσο γραφικοί είναι μερικοί άνθρωποι.
Για να σας δώσω να καταλάβετε μερικά πράγματα, θα σας πως μόνο μερικές παροιμίες. «Φωνάζει ο κλέφτης, να φοβηθεί ο νοικοκύρης», «Στο σπίτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σχοινί», « Ποτέ μην πετάς πέτρες στο σπίτι του γείτονα σου όταν το δικό σου είναι γυάλινο» και άλλες πολλές.
Σημειώστε λοιπόν την ημερομηνία (20/11/2008) και να θυμάστε τις παροιμίες.


Υ.Γ. Το θέμα δεν είναι για συζήτηση. Είναι απλά για ενημέρωση. Θα ακολουθήσουν και ανάλογα άρθρα στο site. Θα παρακαλούσα να μην πάρετε θέση εδώ μέσα. Κρατήστε απλά στο μυαλό σας κάποια πράγματα και όσο είμαι καλά και υγιείς (άνθρωποι είμαστε, απειλές δεχόμαστε…ποιος ξέρει), θα τα ξαναπούμε!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitris στις Κυρ Σεπ 06, 2009 11:24 am, 1 φορά
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008 Empty Απ: 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008

Δημοσίευση  dimitris Πεμ Ιαν 22, 2009 6:12 pm

Πέρασαν κιόλας 2 μήνες και τίποτα ακόμα;;;
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008 Empty ΜΑΘΗΜΑ Νο1

Δημοσίευση  dimitris Πεμ Ιαν 22, 2009 6:44 pm

Διαβάστε ένα κομμάτι Νόμου: …. Η παρακολούθηση ή και η ηχογράφηση των τηλεφωνικών συνομιλιών, μπορεί να πραγματοποιείται εφόσον το γνωρίζουν και τα δύο μέρη και μόνον για σκοπούς εκπαιδευτικούς, για καταγραφή και μετέπειτα επιβεβαίωση των όσων ειπώθηκαν, για λόγους ποιοτικού ελέγχου, για λόγους ασφαλείας και για επιβεβαίωση των συναλλαγών ιδιαίτερου ευαίσθητου χαρακτήρα ή και οικονομικού περιεχομένου (π.χ. τηλεφωνική τραπεζική, προφορική εντολή χρέωσης πιστωτικής κάρτας κ.λπ.). Σε κάθε περίπτωση, οι ηχογραφήσεις δεν πρέπει να μεταδίδονται δημοσίως χωρίς την ειδοποίηση των μερών.

Και εγώ έλεγα γιατί κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο την τράπεζα μου, ο αυτόματος τηλεφωνητής με ενημέρωνε πως η συνδιάλεξη θα ηχογραφηθεί, και μετά συνδεόμουνα με το τμήμα που ήθελα…

Αναρωτιέμαι λοιπόν… Πόσο μυαλό έχει κάποιος που τον ενημερώνουν πως η κλήση ηχογραφείται και αυτός παρόλα αυτά εκτοξεύει απειλές κατά της σωματικής ακεραιότητας του άλλου και χυδαίο υβρεολόγιο;;;

Υ.Γ. Ρωτήστε και κανέναν δικηγόρο. Κλέφτες θα γίνουν οι άνθρωποι;;;
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008 Empty Απ: 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008

Δημοσίευση  dimitris Παρ Μαρ 13, 2009 8:38 pm

Μέσα στη μίζερη ζωή μου, ο Θεός έστειλε κάποιους για να με διασκεδάζουν.
Καλέ μου Θεούλη... έχε τους καλά ακόμα και αν δεν πιστεύουν σε σένα!!!
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης