www.panserraikos.net
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Τετ Αυγ 20, 2008 10:12 pm

Φανή Χαλκιά συνεχίζει να ισχυρίζεται ότι είναι αθώα και ότι δεν έκανε χρήση απαγορευμένων ουσιών. Η χρυσή Ολυμπιονίκης Αθήνας μίλησε στην εφημερίδα της Λάρισας, «Ελευθερία» και τόνισε ότι «έχω καθαρή τη συνείδησή μου, τα βράδια κοιμάμαι ήσυχα», ενώ παράλληλα περιέγραψε τη στιγμή που ο αρχηγός της ελληνικής αποστολής, Ισίδωρος Κούβελος την ανακοίνωσε τα αποτελέσματα του ελέγχου.




«Έχω καθαρή τη συνείδησή μου. Τα βράδια κοιμάμαι ήσυχα γιατί ποτέ δεν θα έκανα κάτι ώστε να... αυτοκτονήσω αθλητικά αλλά και να ατιμάσω τη χώρα μου και την πόλη μου. Δεν μπορώ να πω τίποτα αυτή τη στιγμή αν δεν πάρω τα στοιχεία στα χέρια μου. Μόλις τα πάρω θα μπορώ να μιλήσω. Ό ,τι και να πω τώρα δεν θα είναι τεκμηριωμένο», είπε αρχικά η Χαλκιά και συνέχισε:

«Με φώναξε ο αρχηγός της αποστολής κ. Κούβελος και μου το ανακοίνωσε. Εγώ νόμιζα ότι έκανε μπλακ χιούμορ και επί πέντε λεπτά του έλεγα: "Αρχηγέ, αύριο τρέχω δεν είναι ώρα για αστεία". Εκείνος μου είπε ότι είναι αλήθεια. Πώς θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο από τη στιγμή που εθελοντικά μετέχω σε πρόγραμμα της WADA για ελέγχους 365 μέρες το χρόνο. Λέω πού βρίσκομαι, πού είμαι, τι κάνω. Ποτέ δεν υπήρχε περίπτωση να προσπαθήσω να «κλέψω». Ο αθλητισμός είναι να αγωνίζεσαι».
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  Haig Τετ Αυγ 20, 2008 10:23 pm

Άιντε και εμάς μας αρέσει λίγο το παραμύθι... Από δημοσιογράφος στον Τρυανταφυλόπουλο με δύο χρόνια προπόνηση έγινε Ολυμπιονίκης. Και μετά κρύφτηκε, ούτε ένα μήτιγκ ούτε τίποτα. Και ξαφνικά πήγε Ολυμπιακούς χωρίς να πιάσει το όριο. Ε είπαμε Αμερικανάκια αλλά θα σε ψάξουν ρε συ... δεν θα σε ψάξουν;;;
Haig
Haig
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE

Αριθμός μηνυμάτων : 2051
Ηλικία : 56
Registration date : 24/04/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Τετ Αυγ 20, 2008 11:56 pm

Haig έγραψε:Άιντε και εμάς μας αρέσει λίγο το παραμύθι... Από δημοσιογράφος στον Τρυανταφυλόπουλο με δύο χρόνια προπόνηση έγινε Ολυμπιονίκης. Και μετά κρύφτηκε, ούτε ένα μήτιγκ ούτε τίποτα. Και ξαφνικά πήγε Ολυμπιακούς χωρίς να πιάσει το όριο. Ε είπαμε Αμερικανάκια αλλά θα σε ψάξουν ρε συ... δεν θα σε ψάξουν;;;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΟΜΩΣ.
ΜΠΟΡΕΙΣ;
ΟΧΙ.
Ε ΤΟΤΕ,ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ,ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΛΕΓΧΟ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΑΥΤΟ.
Ο ΑΛΛΟΣ ΡΕ ΣΥ Ο ΠΟΛΥΣ ΦΛΕΠΣ,ΕΚΑΝΕ 8 ΠΑΓΟΣΜΙΑ ΡΕΚΟΡ!!!,ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΛΕΞΕ!!!
ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΟΕΙΔΕΥΕΙ ΠΟΙΟΝ;;;

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 635870 bbb
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  Haig Πεμ Αυγ 21, 2008 12:07 am

socrates έγραψε:
Haig έγραψε:Άιντε και εμάς μας αρέσει λίγο το παραμύθι... Από δημοσιογράφος στον Τρυανταφυλόπουλο με δύο χρόνια προπόνηση έγινε Ολυμπιονίκης. Και μετά κρύφτηκε, ούτε ένα μήτιγκ ούτε τίποτα. Και ξαφνικά πήγε Ολυμπιακούς χωρίς να πιάσει το όριο. Ε είπαμε Αμερικανάκια αλλά θα σε ψάξουν ρε συ... δεν θα σε ψάξουν;;;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΟΜΩΣ.
ΜΠΟΡΕΙΣ;
ΟΧΙ.
Ε ΤΟΤΕ,ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΤΓΕΤΑΙ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ,ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΛΕΓΧΟ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΑΥΤΟ.
Ο ΑΛΛΟΣ ΡΕ ΣΥ Ο ΠΟΛΥΣ ΦΛΕΠΣ,ΕΚΑΝΕ 8 ΠΑΓΟΣΜΙΑ ΡΕΚΟΡ!!!,ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΛΕΞΕ!!!
ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΟΕΙΔΕΥΕΙ ΠΟΙΟΝ;;;

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 635870 bbb
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο Σώκρατες. Αλλά αυτό δεν μπορεί να είναι άλλοθι στην γρήγορη και με κάθε τρόπο αναρήχιση στις βαθμίδες της Ελληνικής κοινωνίας. Διότι αν τα παιδιά μου μάθουν ότι για την όποια δόξα δεν είναι απαραίτητη η προσπάθεια αλλά αρκούν δύο εισπνεόμενα και ένα ενέσιμο... άστα να πάνε. Αυτό με ενδιαφέρει ποιο πολύ και όχι ο ανταγωνισμός των δικών μας m3 με τα αμερικανικά δεν ξέρω ποια. Και γιατί δηλαδή βλέπουμε προς την Αμερική και όχι προς την Γερμανία η οποία έχει έναν τεράστιο μαζικό αθλητισμό αλλά δεν δίνει κίνητρα για σάπιους πρωταθλητές με αποτέλεσμα να παίρνει λιγότερα μετάλλια και από εμάς; Έχει μήπως χαμηλότερες δυνατότητες να αθληθεί ο μέσος Γερμανός από τον αντίστοιχο Έλληνα ή Αμερικανό; Με την Ευρωπαϊκή κουλτούρα θα πάμε ή με την αμερικάνικη; Να τα χέσω τα μετάλλια αν είναι να κινδυνέψει έστω και μία ζωή. Τα χαρίζω στους φελπς και στην άρρωστη υπερανταγωνιστική κοινωνία τους...
Προσωπική άποψη είναι. Ο καθένας όπως νομίζει...
Haig
Haig
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE

Αριθμός μηνυμάτων : 2051
Ηλικία : 56
Registration date : 24/04/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Πεμ Αυγ 21, 2008 12:21 am

Haig έγραψε:
socrates έγραψε:
Haig έγραψε:Άιντε και εμάς μας αρέσει λίγο το παραμύθι... Από δημοσιογράφος στον Τρυανταφυλόπουλο με δύο χρόνια προπόνηση έγινε Ολυμπιονίκης. Και μετά κρύφτηκε, ούτε ένα μήτιγκ ούτε τίποτα. Και ξαφνικά πήγε Ολυμπιακούς χωρίς να πιάσει το όριο. Ε είπαμε Αμερικανάκια αλλά θα σε ψάξουν ρε συ... δεν θα σε ψάξουν;;;

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΨΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ ΟΜΩΣ.
ΜΠΟΡΕΙΣ;
ΟΧΙ.
Ε ΤΟΤΕ,ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΤΓΕΤΑΙ ΤΑ ΜΑΖΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙΣ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΚΕΙΝΤΑΙ,ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΕΛΕΓΧΟ.
ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΘΙΚΟ ΑΥΤΟ.
Ο ΑΛΛΟΣ ΡΕ ΣΥ Ο ΠΟΛΥΣ ΦΛΕΠΣ,ΕΚΑΝΕ 8 ΠΑΓΟΣΜΙΑ ΡΕΚΟΡ!!!,ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΗΛΕΞΕ!!!
ΠΟΙΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΟΕΙΔΕΥΕΙ ΠΟΙΟΝ;;;

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 635870 bbb
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο Σώκρατες. Αλλά αυτό δεν μπορεί να είναι άλλοθι στην γρήγορη και με κάθε τρόπο αναρήχιση στις βαθμίδες της Ελληνικής κοινωνίας. Διότι αν τα παιδιά μου μάθουν ότι για την όποια δόξα δεν είναι απαραίτητη η προσπάθεια αλλά αρκούν δύο εισπνεόμενα και ένα ενέσιμο... άστα να πάνε. Αυτό με ενδιαφέρει ποιο πολύ και όχι ο ανταγωνισμός των δικών μας m3 με τα αμερικανικά δεν ξέρω ποια. Και γιατί δηλαδή βλέπουμε προς την Αμερική και όχι προς την Γερμανία η οποία έχει έναν τεράστιο μαζικό αθλητισμό αλλά δεν δίνει κίνητρα για σάπιους πρωταθλητές με αποτέλεσμα να παίρνει λιγότερα μετάλλια και από εμάς; Έχει μήπως χαμηλότερες δυνατότητες να αθληθεί ο μέσος Γερμανός από τον αντίστοιχο Έλληνα ή Αμερικανό; Με την Ευρωπαϊκή κουλτούρα θα πάμε ή με την αμερικάνικη; Να τα χέσω τα μετάλλια αν είναι να κινδυνέψει έστω και μία ζωή. Τα χαρίζω στους φελπς και στην άρρωστη υπερανταγωνιστική κοινωνία τους...
Προσωπική άποψη είναι. Ο καθένας όπως νομίζει...

ΣΥΜΦΩΝΩ.
ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΕΙΝΑΙ Η ΣΤΑΣΗ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ,ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΣΤΗΝΟΝΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΜΑΣ,ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΜΕΤΑΛΙΑ,ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΘΑΡΑ.
ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΚΑΝΕ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ Η ΠΕΡΙΦΗΜΗ ΔΟΕ,ΩΣ ΝΕΟΙ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΔΟΥΛΟΙ,ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΖΟΥΝ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΥΣ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΣΑΝ.
ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ,ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΟΙ ΕΛΕΓΧΟΙ ΑΝΤΙΤΟΠΙΓΚ,ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΕΙ;
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΗΡΩΕΣ.
ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΝ ΧΩΡΙΣ ΙΣΟΥΣ ΟΡΟΥΣ,ΜΕ ΤΑ <<ΘΗΡΙΑ>> ΤΗΣ ΝΤΟΠΑΣ.
ΚΑΙ ΟΙ ΜΙΝΩΣ ΚΑΙ Η <<ΠΑΡΕΑ>> ΤΟΥ,ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ,ΕΚΑΝΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙΣ....

flg ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  Haig Πεμ Αυγ 21, 2008 12:37 am

Σου είπα για εμένα θα έπρεπε να κάνουν αυτές τις δηλώσεις στην φαρσοκωμωδία 2004 (Ολυμπιάδα την είχαν ονομάσει αν θυμάμαι καλά). Να κόψουν όλα τα ακραία προνόμια τα οποία οδηγούσαν σε φαινόμενα αμερικανοπίοισης του αθλητισμού μας και τέλος να έδιναν βάση στον αθλητισμό και όχι πρωταθλητισμό με το στανιό της νεολαίας μας. Αλλά το 2004 η κονόμα ήταν μεγάλη και αυτά ήταν λεπτομέρειες... τώρα που το πεκίνο είναι μακριά για να κονομήσουμε, μας έπιασαν και οι ευαισθησίες για την ντόπα...
Όσο για τον Κυριακού... στο μήτιγκ που κάνει κάθε χρόνο στο στάδιο όλοι είναι καθαροί... Μην ξεχνάμε ότι Θάνου Κεντέρης κλπ στα μόνα μήτιγκ που συμμετείχαν ήταν τα Τσικλιτίρια, με ότι αυτό σημαίνει...
Haig
Haig
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE

Αριθμός μηνυμάτων : 2051
Ηλικία : 56
Registration date : 24/04/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  Todis Πεμ Αυγ 21, 2008 2:41 am

Ego pantos re pedia pisteyo oti olos o athlitikos kosmos ntoparetai.Apla emeis oi ellines eimaste vlakes kai mas pianoun....Se mia ereyna sto internet eixa diavasei oti pano apo to 50% ton athliton ntoparetai kai oloi ma oloi pernoun ousies pou einai epitreptes...I sigkekrimeni ereyna anefere oti ola ta pagkosmia rekor th ginoun to poly mexri to 2020 giati poly apla einai idi sta oria tous,kai den mporoun na eksantlithoun.Oso gia tin kiria xalkia ti na po?As min tin epianan.Tora pou tin epathe pantos den exei kai poly simasia an kanei diloseis pos einai athoa.Emeine ekso,giname rezili(kai pali) ara tzampa ksodeyoume to xrono mas otan asxoloumaste me aytin...
Todis
Todis
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE
ΣΑΨΑΛΗΣ CHAMPIONS LEAGUE

Αριθμός μηνυμάτων : 3943
Ηλικία : 35
Τόπος : Serres
Registration date : 25/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Πεμ Αυγ 21, 2008 6:22 am

Todis_GolfTSI έγραψε:Ego pantos re pedia pisteyo oti olos o athlitikos kosmos ntoparetai.Apla emeis oi ellines eimaste vlakes kai mas pianoun....Se mia ereyna sto internet eixa diavasei oti pano apo to 50% ton athliton ntoparetai kai oloi ma oloi pernoun ousies pou einai epitreptes...I sigkekrimeni ereyna anefere oti ola ta pagkosmia rekor th ginoun to poly mexri to 2020 giati poly apla einai idi sta oria tous,kai den mporoun na eksantlithoun.Oso gia tin kiria xalkia ti na po?As min tin epianan.Tora pou tin epathe pantos den exei kai poly simasia an kanei diloseis pos einai athoa.Emeine ekso,giname rezili(kai pali) ara tzampa ksodeyoume to xrono mas otan asxoloumaste me aytin...

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ.
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΜΑΣ Η ΑΘΛΗΤΡΙΑ.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΑΥΤΗΝ.
ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΝΤΟΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ.
ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΕ ΚΑΤΙ ΒΑΣΙΚΟ.
ΓΙΑΤΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΝΤΙΝΤΟΠΙΓΚ,ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ;
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ;
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ;
ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΣΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ.
ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ;
ΑΦΟΥ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΧΕΙ ΕΙΣΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ.
ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ Η ΚΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΥΘΕΘΝΙΚΕΣ.
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Πεμ Αυγ 21, 2008 6:28 am

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763


ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΥΜΝΟΣ


Ο Ολυμπιακός ύμνος γράφηκε από τον Κωστή Παλαμά και μελοποιήθηκε από τον Σπύρο Σαμάρα για την τελετή έναρξης της Ολυμπιάδας της Αθήνας το 1896.
Από το 1952 είναι ο επίσημος ύμνος των Αγώνων και ακούγεται από τότε σε όλες τις τελετές έναρξης στα Ελληνικά.

Αρχαίο πνεύμα αθάνατο, αγνέ πατέρα
του ωραίου, του μεγάλου και τ’ αληθινού
κατέβα, φανερώσου κι άστραψε ‘δω πέρα
τη δόξα της δικής σου γης και τ’ ουρανού.

Στο δρόμο και στο πάλεμα και στο λιθάρι,
στων ευγενών αγώνων λάμψε την ορμή
και με τ’ αμάραντο στεφάνωσε κλωνάρι
και σιδερένιο πλάσε κι άξιο το κορμί.

Κάμποι, βουνά και πέλαγα φέγγουνε μαζί σου
σαν ένας λευκοπόρφυρος μέγας ναός
και τρέχει στο ναό εδώ προσκυνητής σου
αρχαίο πνεύμα αθάνατο, κάθε λαός...

ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΥΜΝΟ ΘΑ ΨΑΛΕΤΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣ.
ΕΜΕΙΣ ΣΑΣ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ.
ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΝΑΤΕ ΑΚΟΜΗ ΠΙΘΗΚΟΙ.
ΣΤΗΝ ΦΥΣΙΚΗ ΣΑΣ ΘΕΣΗ


ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743
ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743
ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 110743
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  dimitris Πεμ Αυγ 21, 2008 1:02 pm

Ένας καθηγητής μας στη σχολή μας έλεγε...<<..επιτρέπεται να αντιγραφετε ... μέχρι να σας πιάσω...!!!>>. Νομίζω πως αυτό συμβαίνει και με τους αγώνες...

Το λάθος της Χαλκιά είναι που πήγε στους αγώνες. Αφού δεν είχε τις επιδόσεις και αφού υπήρχε καλύτερη απο αυτήν (η Χαντζή που είχε κάνει καλύτερο χρόνο) τι το ήθελε το ταξιδάκι.
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Πεμ Αυγ 21, 2008 2:39 pm

dimitris έγραψε:Ένας καθηγητής μας στη σχολή μας έλεγε...<<..επιτρέπεται να αντιγραφετε ... μέχρι να σας πιάσω...!!!>>. Νομίζω πως αυτό συμβαίνει και με τους αγώνες...

Το λάθος της Χαλκιά είναι που πήγε στους αγώνες. Αφού δεν είχε τις επιδόσεις και αφού υπήρχε καλύτερη απο αυτήν (η Χαντζή που είχε κάνει καλύτερο χρόνο) τι το ήθελε το ταξιδάκι.

ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ,Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑΙΟ...
Η ΑΛΛΙΩΣ.
ΠΟΙΟΣ ΕΛΕΓΧΕΙ ΤΟΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗ;
ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΟ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΝΤΙΤΟΠΙΝΓΚ ΚΟΝΤΡΟΛ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ;
ΝΟΜΙΖΩ...

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 635870 bbb
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  dimitris Πεμ Αυγ 21, 2008 10:58 pm

Δημοσίευμα του 2004, που αποκαλύπτει τις απειλές κατά της ζωής του έλληνα επικεφαλής ομάδας ελεγκτών ντόπινγκ τον Ιούνιο του 2002 προκειμένου να μην γίνει έλεγχος στους αθλητές, που μετείχαν στο γκραν - πρι "Τσικλητήρεια" του Πανελληνίου επανέφερε το γερμανικό περιοδικό "DER SPIEGEL".

Ανάμεσά στους αθλητές που θα λάμβαναν μέρος στο μίτινγκ βρίσκονταν οι πρωταθλητές Άτο Μπόλτον, Μόρις Γκρην, Ντούειν Τσέιμπερς και Τζον Ντράμοντ!

Τον Ιούνιο του 2002 στο ξενοδοχείο ΚΑΡΑΒΕΛ ο Γιώργος Κωνσταντόπουλος, μάνατζερ - αγωνιστικός διευθυντής του μίτινγκ "Τσικλητήρεια" και στέλεχος - μεταξύ άλλων - του Γ.Σ. Πανελληνιος (άρα και συνεργάτης του Μ. Κυριακού) προσπάθησε να απομακρύνει τα μέλη της αποστολής ελεγκτών της WADA, από το ξενοδοχείο και ειδικά τον έλληνα ελεγκτή, Γιάννη Ψαρέλλη.

Αρχικά, τους ζήτησε να φύγουν, μετά άλλαξε συμπεριφορά και, εκνευρισμένος, τελικά τους απείλησε!

Η ομάδα των ελεγκτών κράτησε την ψυχραιμία της και του πρότεινε να τηλεφωνήσει στην ΙΑΑF, που είχε διατάξει –εγγράφως- τον έλεγχο.

Οι έντονες φωνές του κ. Κωνσταντόπουλου προκάλεσαν την προσοχή όλων στο λόμπι του ξενοδοχείου.


•Στο "μάτι του κυκλώνα"
•Συνταγολόγιο για ντόπινγκ

•"Δυσφημίζουν Χαλκιά - Παναγιωτόπουλο"
•Aρχαίο πνεύμα ετοιμοθάνατο
Σύμφωνα, με την επίσημη αναφορά του κ.Ψαρέλλη και την επιβεβαίωση των υπολοίπων μελών: "Πριν από ένα μεγάλο Γκραν Πρι στίβου στην Αθήνα με πλησίασε σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας ένας μάνατζερ της διοργάνωσης και μου ζήτησε να σταματήσω τον έλεγχο. Μου είπε ότι αν δεν το κάνω θα βρεθώ με μια σφαίρα στο κεφάλι. Αν κρίνω από την απώλεια της δουλειάς μου, οδηγούμαι στο συμπέρασμα ότι αυτοί που στήριζαν το ντόπινγκ είχαν βαθιά πρόσβαση σε κέντρα εξουσίας."

Μέχρι το βράδυ του Σαββάτου 9/6/2002 από τους 20 αθλητές που ζητήθηκε να διαπιστευθούν μόνο 2 εμφανίστηκαν!

Οι υπόλοιποι ήρθαν την Κυριακή το πρωί πριν τους αγώνες.

Το περιστατικό πήρε διαστάσεις το καλοκαίρι του 2004, μετά το περιστατικό του "ατυχήματος" Θάνου – Κεντέρη, αλλά οι δικαστικές, εισαγγελικές και αθλητικές αρχές δεν ασχολήθηκαν καθόλου.

Τον Δεκέμβριο του 2002 – της ίδιας χρονιάς – ο κ. Ψαρέλλης απολύθηκε από τον "Αθήνα 2004" ενώ μέχρι και το 2004 – σύμφωνα με το περιοδικό "DER SPIEGEL" – δέχτηκε ανελέητο πόλεμο σαν να ήταν "ο υπ’ αριθμόν ένα δημόσιος εχθρός στην Ελλάδα".
dimitris
dimitris
ADMIN
ADMIN

Αριθμός μηνυμάτων : 8342
Ηλικία : 48
Τόπος : www.panserraikos.net
Registration date : 02/01/2008

http://www.panserraikos.net

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. Empty Απ: ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ.

Δημοσίευση  socrates Παρ Αυγ 22, 2008 7:26 am

dimitris έγραψε:Δημοσίευμα του 2004, που αποκαλύπτει τις απειλές κατά της ζωής του έλληνα επικεφαλής ομάδας ελεγκτών ντόπινγκ τον Ιούνιο του 2002 προκειμένου να μην γίνει έλεγχος στους αθλητές, που μετείχαν στο γκραν - πρι "Τσικλητήρεια" του Πανελληνίου επανέφερε το γερμανικό περιοδικό "DER SPIEGEL".

Ανάμεσά στους αθλητές που θα λάμβαναν μέρος στο μίτινγκ βρίσκονταν οι πρωταθλητές Άτο Μπόλτον, Μόρις Γκρην, Ντούειν Τσέιμπερς και Τζον Ντράμοντ!

Τον Ιούνιο του 2002 στο ξενοδοχείο ΚΑΡΑΒΕΛ ο Γιώργος Κωνσταντόπουλος, μάνατζερ - αγωνιστικός διευθυντής του μίτινγκ "Τσικλητήρεια" και στέλεχος - μεταξύ άλλων - του Γ.Σ. Πανελληνιος (άρα και συνεργάτης του Μ. Κυριακού) προσπάθησε να απομακρύνει τα μέλη της αποστολής ελεγκτών της WADA, από το ξενοδοχείο και ειδικά τον έλληνα ελεγκτή, Γιάννη Ψαρέλλη.

Αρχικά, τους ζήτησε να φύγουν, μετά άλλαξε συμπεριφορά και, εκνευρισμένος, τελικά τους απείλησε!

Η ομάδα των ελεγκτών κράτησε την ψυχραιμία της και του πρότεινε να τηλεφωνήσει στην ΙΑΑF, που είχε διατάξει –εγγράφως- τον έλεγχο.

Οι έντονες φωνές του κ. Κωνσταντόπουλου προκάλεσαν την προσοχή όλων στο λόμπι του ξενοδοχείου.


•Στο "μάτι του κυκλώνα"
•Συνταγολόγιο για ντόπινγκ

•"Δυσφημίζουν Χαλκιά - Παναγιωτόπουλο"
•Aρχαίο πνεύμα ετοιμοθάνατο
Σύμφωνα, με την επίσημη αναφορά του κ.Ψαρέλλη και την επιβεβαίωση των υπολοίπων μελών: "Πριν από ένα μεγάλο Γκραν Πρι στίβου στην Αθήνα με πλησίασε σε κεντρικό ξενοδοχείο της Αθήνας ένας μάνατζερ της διοργάνωσης και μου ζήτησε να σταματήσω τον έλεγχο. Μου είπε ότι αν δεν το κάνω θα βρεθώ με μια σφαίρα στο κεφάλι. Αν κρίνω από την απώλεια της δουλειάς μου, οδηγούμαι στο συμπέρασμα ότι αυτοί που στήριζαν το ντόπινγκ είχαν βαθιά πρόσβαση σε κέντρα εξουσίας."

Μέχρι το βράδυ του Σαββάτου 9/6/2002 από τους 20 αθλητές που ζητήθηκε να διαπιστευθούν μόνο 2 εμφανίστηκαν!

Οι υπόλοιποι ήρθαν την Κυριακή το πρωί πριν τους αγώνες.

Το περιστατικό πήρε διαστάσεις το καλοκαίρι του 2004, μετά το περιστατικό του "ατυχήματος" Θάνου – Κεντέρη, αλλά οι δικαστικές, εισαγγελικές και αθλητικές αρχές δεν ασχολήθηκαν καθόλου.

Τον Δεκέμβριο του 2002 – της ίδιας χρονιάς – ο κ. Ψαρέλλης απολύθηκε από τον "Αθήνα 2004" ενώ μέχρι και το 2004 – σύμφωνα με το περιοδικό "DER SPIEGEL" – δέχτηκε ανελέητο πόλεμο σαν να ήταν "ο υπ’ αριθμόν ένα δημόσιος εχθρός στην Ελλάδα".

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!,ΒΓΗΚΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΑΥΤΟ;;;;
ΣΑΝ ΣΕΝΑΡΙΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΙΝΕΙΑΣ,ΤΥΠΟΥ <<ΦΩΣΚΟΛΟΥ>>,ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ....

ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 946763 ΧΑΛΚΙΑ,ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΤΙΜΑΣΩ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΟΥ. 635870 bbb
socrates
socrates
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ

Αριθμός μηνυμάτων : 4564
Ηλικία : 65
Τόπος : ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΘΥΡΑ 5
Registration date : 06/01/2008

http://www.esoterica.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης